اپراتور درب شیشه ای

اپراتورهای درب شیشه ای ایران اتوماتیک دُر با بالاترین کیفیت ، طراحی خلاقانه و زیبا در دربهای شیشه ای اتوماتیک ، انتخاب را برایتان آسان تر خواهد کرد.این درب ها دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت :

یکی از آن ویژگی ها بی سر و صدا بودن اپراتور دربهای شیشه ای می باشد.

ویژگی دیگر آن ظرافت و زیبایی آن است که با استفاده از فریم ها ی نازک و گاها نوع بدون فریم آن ، زیبایی دوچندانی به ساختمان

یا محل مورد نظر می دهد.

اپراتور درب شیشه ای یکی از انواع درب های اتوماتیک مدرن امروزی می باشد و طرفداران زیادی را به خود جذب کرد ه است.

درب‌ها یکی از مهم‌ترین عناصر پیش ورودی ساختمان هستند. درب‌ها کار حفاظت از ساختمان و تأمین امنیت آن را انجام می‌دهند. درب‌ها به عنوان بخشی که رفت و آمد از طریق آن‌ها انجام می‌شود، نقش مهمی را در معرفی ساختمان بازی می‌کنند.

اپراتور درب شیشه ای چیست و چه کاربردی دارد؟

98/9/23

درب‌ها یکی از عناصر پیش ورودی هستند

درب‌ها یکی از مهم‌ترین عناصر پیش ورودی ساختمان هستند. درب‌ها کار حفاظت از ساختمان و تأمین امنیت آن را انجام می‌دهند. درب‌ها به عنوان بخشی که رفت و آمد از طریق آن‌ها انجام می‌شود، نقش مهمی را در معرفی ساختمان بازی می‌کنند. مطلبی که می‌خواهیم شما را در این مقاله با آن آشنا کنیم، در مورد اپراتور درب شیشه ای است. با ما همراه باشید.

عوامل رواج درب‌های اتوماتیک

امروزه درب‌های قدیمی و لولایی جای خود را به دربهای اتوماتیک داده‌اند. خیلی وقت است که دیگر صدای درب‌های روغن‌کاری نشده از جایی به گوش نمی‌رسد. چون دیگر چنین درب‌هایی وجود ندارد. پیشرفت تکنولوژی بر جز جز زندگی انسان‌ها اثر گذاشته و حتی نوع درب‌ها را نیز عوض کرده است. شاید در منازل هنوز هم از درب‌های معمولی استفاده شود، اما این قضیه در سطح شهر تفاوت خود را نشان می‌دهد. به هر ساختمانی که نگاه کنید ورودی‌اش با یک درب اتوماتیک آغاز می‌شود. فرقی نمی‌کند این ساختمان بیمارستان، بانک، مرکز تجاری، هتل، آسایشگاه و یا نمایشگاه باشد. هر جایی را که نگاه کنید یکی از انواع این درب‌های اتوماتیک را می‌بینید. رواج پیدا کردن این درب‌های اتوماتیک در گرو دو عامل است:

قدرت زیبایی بخشی به ساختمان:

درب‌های شیشه ای اتوماتیک زرق و برق خاصی را به ساختمان می‌بخشند و به زیباتر شدن آن کمک می‌کنند. البته این زیبایی تا حدود زیادی در گرو زیبا بودن نمای ساختمان هم هست. نکته دیگری که این زیبایی را به نوعی مضاعف و کاربردی می‌کند، نمایان بودن بخشی از داخل ساختمان توسط درب شیشه ای است. برای مثال شما برای مراجعه به بانک، اول از بیرون از ساختمان و پشت شیشه‌های درب شلوغ بودن یا نبودن بانک را بررسی می‌کنید و بعد تصمیم می‌گیرید داخل بروید یا نه.

استحکام و دوام:

مراکزی که در سطح شهر با آن مواجه هستیم و از آن‌ها استفاده می‌کنیم روزانه تعداد بالایی از مراجعه کنندگان را پذیرش می‌کنند، پس انتخاب یک درب مناسب و کاربردی که طول عمر آن نیز مناسب با مرکز انتخابی باشد می‌تواند از هزینه تعمیرات ناشی از انتخاب یک درب معمولی بکاهد.انواع درب‌های اتوماتیک شیشه ای

تعریف درب‌های اتوماتیک در واقع در تعریف همین واژه اتوماتیک(خودکار) گره خورده است. جایی که فناوری ابداع سنسورها به طراحی افزوده می‌شود و درب‌های اتوماتیک را در دسته های زیر پدید می‌آورد:

1)کشویی

2)نیم گرد یا گرد

3)تلسکوپی

4)لولایی

درب‌های شیشه ای برقی هم به نوعی جزو دسته درب‌های اتوماتیک محسوب می‌شوند؛ اما تفاوت درب‌ها با یکدیگر را، تفاوت قطعاتشان مشخص می‌کند. هر دربی با توجه به نوع و کاربردش قطعاتی دارد. یراق آلات درب اتوماتیک شامل موارد زیر هستند:1)هرزگرد 2)ریل 3)سنسور 4)جعبه موتور5)کاور و غیره.توانایی تنظیم اپراتور

یکی دیگر از قطعات درب‌های شیشه ای، اپراتور درب شیشه ای است. این قطعه باید نسبت به حجم رفت و آمد های روزانه یک فضا سنجیده و تعبیه شود. مطمئناً هر چقدر رفت و آمد در یک فضا بیشتر باشد درب خودکار به اپراتور قوی‌تری احتیاج دارد. این بخش از درب، خود حاوی قطعات دیگری مانند حسگر، تسمه، دستگاه کنترل، کلید، تسمه گیر و غیره است. بعد از نصب کامل درب شما می‌توانید تعداد دفعاتی را که درب باز و بسته می‌شود را در نظر بگیرید و در عین حال ساعات شلوغی و خلوتی(پیک ساعات رفت و آمد) فضایتان را نیز مد نظر داشته باشید، حال با دقت کردن به این موارد می‌توانید حالات تنظیم درب را توسط اپراتور درب اتوماتیک تنظیم کنید. این یعنی از میان سه حالت زیر شما توانایی انتخاب دارید:

1)گذاشتن روی حالت بسته

2)گذاشتن روی حالت باز

3) تنظیم عملکرد و سپردن آن به سنسور چشمی

اپراتور درب شیشه ای، یک قطعه مفید و کار راه انداز

وجود یک اپراتور درب شیشه ای شما را از به خدمت گرفتن نیروی انسانی بی‌نیاز می‌کند. این اپراتور به دلیل داشتن قابلیت تنظیم نسبت به تعداد رفت و آمد شما را در کاهش هزینه‌ها یاری می‌کند. برای مثال مفید بودن این درب‌ها و قطعاتشان در روزهای بسیار گرم و بسیار سرد سال به خوبی به چشم می‌آیند و از هدر رفت بیهوده انرژی سرمایی و گرمایی جلوگیری می‌کنند. قطع بی موقع برق اختلالی در انجام عملکرد درب ایجاد نمی‌کند زیرا با وجود یک باتری هم می‌توان جریان برق را در اپراتور درب شیشه ای به راه انداخت، تا درب به عملکرد خود ادامه دهد. هم‌چنین خصیصه مهم اپراتور درب شیشه ای در امکان اتصال آن به دوربین مدار بسته هویدا می‌شود. این ویژگی به خصوص برای مراکز حساس مثل بانک‌ها بسیار قابل توجه است. به همین علت اپراتور درب شیشه ای قطعه‌ای کار راه انداز بوده و می‌توان گفت وجود آن الزامی است.تهیه اپراتور درب شیشه ای

از کشورهای سازنده این قطعات می‌توان به ایران، آلمان، ایتالیا و چین اشاره کرد. محصولات این تولیدکنندگان در بازار ایران هم وجود دارد. اما نوع داخلی این قطعه هم، کیفیت مطلوب و قابل قبولی دارد. قیمت‌های اپراتور درب شیشه ای هم با توجه به کیفیت، کشور سازنده اپراتور، نوع درب و کاربری آن متفاوت است. همچنین پارامترهایی مانند توان موتور، سرعت، مقدار عرض ورودی و مقدار وزنی که اپراتور می‌تواند به حرکت درآورد نیز، در این قیمت‌گذاری موثرند.شاید دوست داشته باشید راجع به محصولات زیر هم بخوانید:

اپراتور درب شیشه ای تلسکوپی

اپراتور درب شیشه ای لابی

اپراتور درب اسلایدینگ

مقالات مرتبط

اپراتور درب شیشه ای لابی
اپراتور درب شیشه ای لابی

اپراتور درب شیشه ای لابی از جمله درب های لوکس، قیمتی و زیبا می باشد که بیشترین استفاده ای که از آنها صورت می گیرد در مکان هایی می باشد که تردد بسیاری در آنجا وجود دارد.

1398/11/6

اپراتور درب شیشه ای تلسکوپی و ویژگی های آن
اپراتور درب شیشه ای تلسکوپی و ویژگی های آن

اپراتور درب شیشه ای تلسکوپی یکی دیگر از درب های اتوماتیک شیشه ای می باشد که تفاوت خیلی کمی با درب های کشویی دارد.

1398/11/6

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!

سوالات و نظرات خود در مورد این مقاله را برای ما ارسال کنید.