قیمت درب اتوماتیک

قیمت درب های اتوماتیک بنا به موارد خاصی متغیر می باشد. این موارد بر بالا رفتن و پایین آمدن قیمت تاثیر بسزایی می گذارد.

1- نوع اپراتور و فریمی که مورد استفاده قرار می گیرد.

2- نوع سنسور و موارد بسیار زیادی که کارشناسان و متخصصان ایران اتوماتیک دُر می توانند یاری رسان شما در این امر

باشند.

لذا مشاوره با کارشناسان ایران اتوماتیک دُر قبل از تهیه درب می تواند شما را هم در انتخاب درب متناسب با نیازتان، هم آگاهی از قیمت درب اتوماتیک انتخابی تان کمک کند.

معمولا افرادی که در این تجارت هستند، پیش از این که قیمت درب اتوماتیک را به طور دقیق مشخص کنند، یک بازرسی محیطی به عمل می‌آورند. باید ابتدا مشخص کنید کجا قرار است در اتوماتیک شما نصب شود، سپس با توجه به موارد زیر قیمت درب اتوماتیک تعیین خواهد شد:

عوامل تاثیر گذار بر قیمت دربهای اتوماتیک

مواد (متریال)

دربهای اتوماتیک را می‌توان با مواد مختلفی از جمله آلومینیوم، چوب، آهن فرفوژه و استیل ساخت. از آن جا که استاندارد خاصی برای طرح و اندازۀ دربهای اتوماتیک وجود ندارد، انتخاب‌های موجود برای آنها بی حد و مرز هستند.

اگر به دنبال پایین بودن قیمت درب اتوماتیک هستید، چوب انتخاب ارزانی است. البته باید متذکر شد که دوام آن پایین است و نگهداری‌اش هم سخت می‌باشد. از طرف دیگر قیمت آلومینیوم از چوب بیشتر است اما به نگهداری خاصی نیاز ندارد و نسبت به چوب در مقابل بسیاری از عناصر مقاوم‌تر است. در بین مواد گفته شده آهن فرفورژه و فولاد بالاترین قیمت درب اتوماتیک را ارائه می‌دهند. البته گفتنی است این هزینۀ بالا مربوط به هزینۀ اولیه است و در درازمدت سرمایه‌گذاری ارزشمندی محسوب می‌شود. چرا که این مواد از مقاومت و دوام بسیار بالایی برخوردار هستند.اندازه

همان طور که پیش از این هم اشاره شد، استاندارد خاصی برای اندازۀ درب اتوماتیک شما وجود ندارد و این تصمیم به طور تمام و کمال بر عهدۀ خودتان می‌باشد. در تصمیم‌گیری راجع به این موضوع به خاطر داشته باشید که این تصمیم بر روی قیمت درب اتوماتیک شما به صورت کاملا چشم‌گیری تاثیرگذار خواهد بود. معمولا نصب‌کنندگان این درب‌ها به طور ساعتی کارمزد خود را حساب می‌کنند و ساخت یک درب اتوماتیک بزرگ‌تر قائدتا زمان بیشتری از آنها خواهد گرفت. از طرف دیگر مواد بیشتری هم برای ساخت نیاز دارد. بنابراین هرچه اندازۀ مورد نظرتان بزرگ‌تر باشد قیمت درب اتوماتیک شما بیشتر خواهد بود.

خدمات تخصصی

همانند یک درب‌ معمولی، یک درب اتوماتیک هم می‌تواند به صورت سفارشی درست شود که البته طبیعی است قیمت درب اتوماتیک سفارشی، از قیمت دربهای اتوماتیک‌ از پیش ساخته شده بیشتر باشد. اگر مجبور باشید برای نصب درب جدید، دربهای قبلی را از جا بکنید و محیط را از عوامل اضافه پاک و خالی کنید تا بتوان درب اتوماتیک جدید را در آن نصب کرد، این هزینه باز هم افزایش خواهد یافت. سرویس‌های تخصصی از قبیل همین مواردی که ذکر شد، قیمت درب اتوماتیک را افزایش خواهند داد زیرا برای نصب در، به کار بیشتری نیاز است.

توجه کنید اولین نفری که قرار است هزینه‌ای به او بدهید، پیمان‌کاری است که برای ساخت درب اتوماتیک خود انتخاب می‌کنید. البته بعضی از پیمان‌کاران مشاورۀ اولیۀ خود را به صورت رایگان در اختیارتان خواهند گذاشت. به یاد داشته باشید مشاورۀ رایگان گرفتن از یک پیمان‌کار به این معنا نیست که شما باید پروژه را حتما در اختیار همین پیمان‌کار قرار دهید. موضوع دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که لزوما پایین بودن قیمت درب اتوماتیک به معنای انتخاب بهتر نیست، شما باید کیفیت را هم مد نظر داشته باشید. همچنین علاوه بر چک کردن قیمت درب اتوماتیک یک شرکت، نظرات مشتریان آن شرکت را هم جویا شوید تا از کیفیت آنها اطمینان حاصل کنید.

در ادامه توجه خود را به قیمت درب اتوماتیک کشویی از نظر مواد آن می‌کنیم و توضیحات مفصل‌تری می‌دهیم. چرا که دربهای کشویی از رایج‌ترین دربها و متریال هم از تعیین‌کننده‌ترین عوامل قیمت درب اتوماتیک است.

درب اتوماتیک کشویی وینیلی

مواد متفاوت بسیاری وجود دارند که در ساخت درب اتوماتیک کشویی کاربرد دارند اما از نظر قیمت درب اتوماتیک، ارزان‌ترین آنها وینیل است. وینیل یا pvc برای ساخت درب اتوماتیک بسیار رایج نیز می‌باشد. دربهای اتوماتیک وینیلی به عنوان انتخابی مقرون به صرفه با اندازه‌ها و طرح‌های متفاوت در اغلب فروشگاه‌های لوازم ساختمانی موجود می‌باشند. این درها طوری طراحی شده‌اند که در مدت زمانی طولانی، بدون رنگ‌پریدگی یا صدمۀ دیگری برای شما کار کنند. از دیگر مزایای انتخاب این جنس، تمیز کردن آسان و نیاز کم آن به مراقبت و تعمیر می‌باشد.

درب اتوماتیک کشویی آلومینیومی

دربهای اتوماتیک آلومینیومی از بادوام و مستحکم‌ترین دربهایی هستند که در فروشگاه‌ها موجود‌اند. این جنس از دربهای اتوماتیک به آسانی باز می‌شوند و همچنین نصب آنها بسیار راحت است. با وجود استحکام بالا، دربهای آلومینیومی بسیار سبک‌وزن می‌باشند که این موضوع باعث می‌شود حمل و جابجایی آنها در صورت لزوم آسان باشد. این ماده به اندازۀ وینیل و چوب عایق خوبی نیست. استفاده از آلومینیوم نیز از نظر قیمت درب اتوماتیک، انتخابی مقرون به صرفه است و اگر بودجۀ شما محدود است می‌توانید قیمت درب اتوماتیک مناسبی در میان قیمت‌های درب آلومینیومی بیابید.درب اتوماتیک کشویی چوبی

وقتی سخن از زیبایی طبیعی به میان می‌آید، دربهای چوبی حرف اول را می‌زنند. به خاطر ظاهر گرم و دلپذیرشان حتی استفاده از طرح‌های بسیار سادۀ آنها زیباست. شما می‌توانید یک درب اتوماتیک چوبی بین پاسیو و پذیرایی خود نصب کنید تا جذابیت گلخانه‌تان را بالاتر ببرید. از دیگر مزیت‌های دربهای چوبی این است که آنها عایق حرارتی هستند و به این ترتیب از لحاظ صرفه‌جویی در انرژی هم سودمند خواهند بود. بسته به محل زندگیتان (فراوانی و قیمت چوب) ممکن هست حتی قیمت درب اتوماتیک چوبی از آلومینیومی و فولادی هم بیشتر باشد، اما در صورت وجود چنین شرایطی راه‌حل خوبی پیشنهاد می‌شود: استفاده از روکش چوبی بروی درب آلومینیومی! به این شکل شما می‌توانید در عین حال هم از قیمت درب اتوماتیک آلومینیومی مناسب و هم از دوام و استحکام آلومینیوم و هم از زیبایی چوب بهرمند شوید.دیگر عواملی که بر روی قیمت درب اتوماتیک تاثیر می‌گذارند:

دربهای اتوماتیک در اندازه، طرح و جنس‌های بسیار متنوعی موجود هستند. بنابراین قیمت درب اتوماتیک تحت تاثیر عوامل زیادی می‌باشد. می‌توان گفت اندازۀ در مهم‌ترین عامل اثرگذار بر روی قیمت درب اتوماتیک است و هر چه در مد نظرتان بزرگ‌تر باشد، گران‌تر خواهد بود. اگر مانند بسیاری از درها، از شیشه هم برای دربها استفاده می‌کنید، کیفیت شیشه از لحاظ عایق بودن و ضخامتش نیز بر روی قیمت درب اتوماتیک موثر است. شیشه‌های ضخیم‌تر یا دوجداره قیمت بیشتری دارند اما با توجه به این که انرژی از طریق آنها حفظ می‌شودو هدر نمی‌رود، در درازمدت انتخاب به صرفه‌ای محسوب می‌شوند.

منابع

منبع اول

منبع دوم

منبع سوم


شاید دوست داشته باشید درباره موضوعات زیر هم بخوانید:

اپراتور درب کشویی

اپراتور درب اسلایدینگ

نمایندگی درب اتوماتیک

قیمت اپراتور درب اتوماتیک

مقالات مرتبط

انواع درب اتوماتیک
انواع درب اتوماتیک

همان طور که می دانیم دنیا به سمت تکنولوژی پیش می رود و تمامی کارها از حالت دستی بیرون آمده و با کمک تکنولوژی به روز می شوند .

1398/11/2

محصولات مرتبط

سوالات و نظرات خود در مورد این مقاله را برای ما ارسال کنید.