قیمت اپراتور درب اتوماتیک و انواع آنها

اپراتور درب اتوماتیک به منظور تنظیم نمودن درب های اتوماتیک برای باز و بسته شدن مورد استفاده قرار می گیرند. این اپراتور ها در انواع مختلفی موجود هستند که هر کدام قابلیت تحمل وزن های متفاوتی را در تک لنگه و دو لنگه دارند. قیمت اپراتور درب اتوماتیک نیز بسته به نوع تحمل وزن درب، متفاوت می باشد.

حتما به این مسئله توجه نموده این که دربهای اتوماتیک نسبت به درب های دستی از ایمنی بیشتری برخوردار هستند. البته قیمت درب اتوماتیک و اپراتور درب اتوماتیک مسلما نسبت به درب های دستی بیشتر و بالاتر است. اما امنیت و طراحی زیبای انها قیمت بالایشان را کنار میزند.

درب های اتوماتیک در انواع مختلفی وجود دارند از جمله درب اتوماتیک کشویی، درب اسلایدینگ، درب منحنی یا کرو، درب گردان یا ریولوینگ. همه ی این مدل درب ها اپراتور های خاص خود را دارا می باشند. درب های اتوماتیک یا برقی درب هایی هستند که معمولا بدون نیاز به هیچ عملی، به صورت خود به خود باز می شوند. اما درب های نیمه اتوماتیک درب هایی هستند که لازم است با کشیدن، فشار و یا کلید باز شوند.

اپراتور ها که بر روی درب های اتوماتیک نصب می شوند، کنترل کننده ی اعمال درب های اتوماتیک می باشند. از جمله اعمالی چون، باز شدن درب، انتظار، بسته شدن درب.

قیمت اپراتور درب اتوماتیک کشویی

اپراتور های مناسب برای درب اتوماتیک کشویی معمولا برای اماکن مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. از این اپراتور ها می توان در آسانسور ها نیز استفاده نمود.

برای این که یک اپراتور درب اتوماتیک را راه اندازی نمایید چندین روش را می توانید اعمال کنید.

رویکرد حسگر دار: این درب های اتوماتیک زمانی شروع به فعالیت می کنند که کسی را نزدیک درب حس کنند.

کنترل دستی: این اپراتور درب اتوماتیک زمانی که توسط یک سیستم کنترل به آن دستور داده می شود باز می شود.

دکمه فشاری: این درب های اتوماتیک با فشردن یک دکمه توسط کاربر باز می شوند.

خودکار: درب های خودکار همچون آسانسور ها هستند و بدون نیاز به هیچ حرکت یا عمل به صورت خود به خود باز می شوند.

قیمت اپراتور درب کشویی تقریبا معادل 8,900,000 تومان می باشند. موتور استفاده شده در اپراتور درب اتوماتیک کشویی Brushless می باشد. این موتور ها به دلیل این که در آغاز کار از زغال استفاده نمی کنند عملکردی بدون محدودیت دارند.

البته قیمت اپراتور درب اتوماتیک بسته به نوع و مارک تولیدی اش متفاوت است. از این رو برخی اپراتورها را می توانید با قیمتی معادل 2,570,000 تا 12,800,000 تومان در بازار مشاهده نمایید.

قیمت اپراتور درب اتوماتیک و انواع آنها

سیستم درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ کشویی مدل هوبر تایوان:

قیمت این سری از اپراتور های درب اتوماتیک که بر روی این سیستم نصب می شوند معادل 7,600,000 تومان می باشند.

درب های اتوماتیک هوبر ویژگی های متعددی دارند. از جمله ویژگی هایی چون استفاده از موتور جریان مستقیم که بدون زغال است، تحمل وزن تا 130 کیلو گرم برای هر یک از لنگه های درب، قابلیت کار کردن با ولتاژی معادل 80 الی 250 ولت، قابل اتصال به انواع سیستم های کنترل تردد، دارای قفل الکترومکانیکال و... .

اپراتور درب شیشه ای بوکامو مدل S150:

این سری از اپراتور درب شیشه ای آلمانی دارای موتور دانکر می باشد که ریل و کاور فابریک دارد. لاستیک صداگیر و کلید گردان دارد. قیمت اپراتور درب اتوماتیک مدل بوکامو مبلغی معادل 6,600,000 تومان می باشد. این اپراتور ها دارای سیستم عیب یاب میکروپروسسوری می باشند. بدون این که در تردد محدودیتی داشته باشند. موتورهای دانکر آلمان یکی از بهترین موتور های دنیا به شمار می روند.

درب شیشه ای اتوماتیک لابل مدل اولوس 90 LABEL EVOLUS:

قیمت اپراتور درب اتوماتیک مدل اولوس 90 مبلغی معادل 7,500,000 تومان می باشد. این اپراتور ها به صورت کشویی باز و بسته شده و دارای دو لت ثابت و متحرک هستند. این سیستم به دلیل این که دارای عملکردی آسان می باشد معمولا در اماکن پر از تردد و عمومی مورد استفاده قرار می گیرد.

دارای سیستم ضد برخورد با مانع می باشد و مجهز به باطری بک آپ در مواقعی که برق قطع می شود است. این اپراتور نیز همچون مدل ب.کامو دارای یک موتور پر قدرت از دانکر آلمان می باشد.

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای کشویی KTH-TH3:

قیمت اپراتور درب اتوماتیک مدل KTH-TH3 برابر با مبلغ 9,200,000 تومان می باشد. این اپراتور قابلیت استفاده هم برای یک درب و هم برای دو درب می باشد. علاوه بر آن به دلیل استفاده نکردن از زغال، می تواند بدون هیچ گونه محدودیتی کار کند. این اپراتور می تواند با تشخیص حرکت، در میانه راه از ادامه ی هر حرکتی باز ایستد.

معمولا اپراتور های مدل KTH-TH 3 به صورت روکار نصب می شوند. نوع استفاده بر روی تک درب این اپراتور قابلیت آن را دارد که وزنی معادل 150 کیلو گرم را تحمل کرده و به حرکت در بیاورد. اما زمانی که بر روی دو درب استفاده می شود، قابلیت آن را دارد که وزنی معادل 130 کیلو گرم را تحمل نماید.

اپراتور شیشه ای سسامو Light Millennium:

قیمت اپراتور درب اتوماتیک مدل سسامو 11,900,000 تومان می باشد. این اپراتور نیز همچون دیگر اپراتور ها دارای موتور دانکر آلمان می باشد و در دو مدل دولنگه و تک لنگه موجود است. مدل دو لنگه ی ان وزنی معادل 80+80 کیلو گرم را تحمل می کند و مدل تک لنگه ی ان وزنی معادل 120 کیلو گرم را متحمل می شود.

مقالات مرتبط