اپراتور درب شیشه ای

اپراتور درب شیشه ای در واقع یک واحد کمک کنندۀ دارای موتور است که مانند یک بازو بالای درب شیشه ای اتوماتیک نصب می شود و باز و بسته شدن آن را به آسانی مدیریت و اجرا می کند. اپراتور درب شیشه ای باید همراه با عناصر دیگری مانند قفل الکتریکی، سیستم کنترلگر دسترسی و غیره، در یک مدار قرار گیرد و عملیات باز و بسته کردن در را به صورت خودکار و با رعایت ایمنی کاربر (در این مورد کاربر همان فردی است که قصد عبور از در را دارد ) پیش ببرد.

فرایند باز شدن در توسط اپراتور درب شیشه ای• دستگاه REX (قطعه ای از سیستم کنترل دسترسی است که معمولا به شکل یک سنسور، مانند سنسور مادون قرمز می باشد.) فرایند را با یک درخواست باز شدن در آغاز می کند.

• سیستم کنترل دسترسی، به وسیلۀ اتصالاتش به اپراتور درب شیشه ای، فرمان باز کردن درب شیشه ای را به اپراتور منتقل می کند.

• اپراتور درب شیشه ای با دریافت فرمان باز شدن، ابتدا قفل برقی در را باز میکند.

• پس از مدت کوتاهی (برای اطمینان از این که قفل برقی به طور کامل باز شده باشد) اپراتور درب شیشه ای شروع به باز کردن در ها می کند.

• پس از بسته شدن در، اپراتور از طریق ارتباطاتش با سنسور ها متوجه این موضوع شده و دوباره قفل برقی را فعال می کند.

دنباله آماده است تا دوباره شروع به کار کند. این فرایند تضمین می کند که اپراتور درب شیشه ای بنا نیست در را هنگامی که قفل می باشد، باز کند زیرا اگر چنین نباشد در و قفل برقی طی زمان از لحاظ سخت افزاری آسیب زیادی می بینند.انواع اپراتور درب شیشه ای اتوماتیک

هنگامی که قصد استفاده از یک اپراتور درب شیشه ای اتوماتیک را دارید باید جوانب زیادی را در نظر بگیرید. این که کدام یک از اپراتور درب اتوماتیک برای شما مناسب تر است به عوامل مختلفی از جمله نیاز های امنیتی و ایمنی در برابر آتش، زیبایی شناسی، دسترسی و غیره بستگی دارد. انتخاب اشتباه اپراتور درب شیشه ای می تواند کارایی و امنیت را به خطر بیندازد در حالی که یک انتخاب صحیح سالها استفاده ای قابل اعتماد را برای شما به ارمغان می آورد. در این مقاله سعی می کنیم انواع اپراتور درب شیشه ای برای کاربرد های تجاری، صنعتی و غیره را معرفی کنیم که هر کدام از آن ها ویژگی ها، مزیت ها و کاربرد مختص خود را دارند.

اپراتور درب شیشه ای الکتریکی

اپراتور درب شیشه ای الکتریکی برای کار کردن به انرژی الکتریکی نیاز دارد. البته برخی از آن ها منبع ذخیرۀ انرژی خودشان را دارند. این اپراتور ها چهار نوع مختلف دارند: اپراتور های احیاکنندۀ انرژی، اپراتور های الکترومکانیکی کم مصرف، اپراتور های موجی و اپراتورهای الکتروهیدرولیکی کم مصرف.

اپراتور درب شیشه ای احیاکنندۀ انرژی

این اپراتور ها نصب آسانی دارند و برای سال ها دوام خواهند آورد. با این که متخصصان تجاری معمولا وازۀ "کم مصرف" را برای آن ها به کار نمی برند اما در واقع انرژی کمی استفاده می کنند.

این اپراتور ها با شارژ کردن باتری هایی کار می کنند که انرژی لازم برای باز و بسته کردن در را فراهم می کنند. در مجموع این اپراتور ها طوری طراحی شده اند که انرژی مورد نیاز خودشان را تامین کنند. به همین دلیل احتیاجی به سیم کشی آن ها به منبع دیگری نیست. شما می توانید اپراتور درب شیشه ای احیاکنندۀ انرژی را به سادگی هر کجا که می خواهید نصب کنید زیرا اهمیتی ندارد که در نزدیکی آن ها منبع انرژی خارجی وجود داشته باشد.

این نوع اپراتور درب شیشه ای برای استفاده در محیط های پر رفت و آمد مناسب می باشند که افراد از نیروی دستشان هم برای باز کردن در استفاده می کنند و اپراتور می تواند یک نقش کمکی ایفا کند. در مکان هایی مانند مدارس، بانک ها، بازارها و غیره. در این اماکن معمولا افراد از دستشان برای باز کردن در کمک میگیرند اما در مواردی که چنین نمی کنند اپراتور درب شیشه ای احیاکنندۀ انرژی، نیروی کافی برای باز و بسته کردن در را کاملا فراهم می کند.

اپراتور درب شیشه ای الکترومکانیکی کم مصرف

این نوع از اپراتور درب شیشه ای ، انرژی بسیار کمی نیاز دارد و از لحاظ سر و صدا هم آرام می باشد. این اپراتور ها دارای جعبه دنده ای هستند که عملکرد اتوماتیک را تامین می کنند و سال ها دوام دارند. بر خلاف اپراتورهای احیاکننده، این اپراتورها باید به یک منبع تامین انرژی خارجی متصل شوند. این امر ممکن است باعث پیچیده شدن نصب این اپراتور ها شود اما در عوض هر گونه نگرانی بابت نرخ استفاده را از بین می برد. شما می توانید این اپراتور ها را جاهایی نصب کنید که خودکار بودن اولویت باشد، نه مانند مورد قبل فقط یک گزینه.

شما می توانید اپراتور درب شیشه ای الکترومکانیکی کم مصرف را برای هر کجا که بخواهید، از اماکنی با عبور و مرور متوسط گرفته تا مکان های پر رفت و آمد، نصب کنید، فقط کافی است به امکان دسترسی به یک منبع تامین انرژی خارجی فراهم باشد.

اپراتور درب شیشه ای موجی باز شونده (wave-to-open)

این اپراتور ها برای استفاده بدون نیاز به هیچ لمسی می باشد. نشانه های صوتی یا بصری (مانند حرکت) کافی است تا این اپراتور ها بدون نیاز به فشردن دکمه ای یا لمس کردن در فعال شوند.

برای مکان هایی که بهداشت یک اولویت و ضرورت محسوب می شود، اپراتور درب شیشه ای موجی باز شونده بهترین انتخاب است. مکان هایی مانند کلینیک های درمانی، سرویس های بهداشتی در اماکن عمومی و غیره.اپراتور درب شیشه ای الکتروهیدرولیکی کم مصرف

این اپراتور ها از دوام بالایی برخوردار می باشند و قابل اعتماد هستند. شما می توانید آن ها را روی دربهای اتوماتیک خارجی یا داخلی مورد نظرتان نصب کنید.

همانند اپراتور های احیاکننده، اپراتور های الکتروهیدرولیکی کم مصرف هم در نقاطی نصب می شوند که همواره به عملکرد خودکار نیازی نباشد و فقط بعضی وقت ها از آن استفاده شود. این اپراتورها معمولا برای اماکنی که رفت و آمد کمی دارند کاربرد دارند.

منابع

منبع اول

منبع دوم

منبع سومشاید دوست داشته باشید مقالات زیر را هم بخوانید:

فروش اپراتور درب اتوماتیک

اپراتور درب شیشه ای تلسکوپی

اپراتور درب شیشه ای لابی

قیمت اپراتور درب اتوماتیک

اپراتور درب کشویی

مقالات مرتبط